Bu İptal İade ve Kullanım Şartları ile AikiData Bilgisayar Yazılım Bilişim Teknolojileri Ltd.Şti.’nin cevapyanimda.com internet sitesi ve Cevap Yanımda mobil uygulamalarının (Cevap Yanımda İptal İade ve Kullanım Şartları’nda “Cevap Yanımda” olarak anılacaktır) kullanıcıların Cevap Yanımda’da bulunan kişisel hesaplarının kullanımı ve iptali düzenlenmektedir. İptal İade ve Kullanım Şartlarını, Cevap Yanımda Hizmetine erişen tüm ziyaretçiler, öğrenciler, eğitmenler ve diğer kişiler için geçerlidir. Bu kişiler bundan sonra “kullanıcılar” olarak adlandırılacaktır. 


1. İPTAL VE İADE ŞARTLARI: 


1.1. :Giriş:

Cevap Yanımda’ya olan üyelikler bir eğitim öğretim yılının tamamı için geçerlidir. Üye olduğu gün üyelik başlar ve o yılın Eğitim Öğretim yılının bitiminde son bulur. Bu süre içinde üyelik iptal edilmezse her ay soru sayısı sıfırlanır ve pakette belirtilen soru sayısı yüklenir. Üyelik ücreti antlaşma yapılmış olan BDDK tarafından yetkili kuruluş tarafından üyelik iptal edilmediği sürece her ay tahsil edilir. 

İki tür üyelik vardır.

1. Her ay üyelik ödentisi alınarak olan üyelik işbu metinde kısaca “Üyelik” olarak ifade edilecektir. 

2. Üyeliğe başvuru tarihinden başlayıp bir Eğitim Öğretim yılının sonuna kadar (Haziran ayına kadar; Hairan ayı dahil.) devam eden ve ödentisi belirtilen oranda iskonto yapılarak peşin alınan üyeliktir. İşbu metinde “Eco Üyelik” olarak ifade edilecektir. 


1.2. Eco Üyelik Paketlerinde sezonluk ücret bir kez tahsil edilir ve her ay soru sayısı sıfırlanır ve pakette belirtilen soru sayısı yüklenir. 


1.3. Üyelik iptali, uygulamada “İçerik Yönetimi/Üyelik İptali” menüsünden yapılır. İptal yapıldıktan bir gün sonra sisteme geçeceği bilinmelidir. Buna göre zaman hesaplamasından doğacak problemlerden Cevap Yanımda sorumlu tutulamaz. 


1.4. Cevap Yanımda veya Cevap Yanımda MatGeo uygulamasının telefondan silinmesi veya programdan çıkış yapılması ile üyelik iptal olmaz; üyelik iptali uygulamada “İçerik Yönetimi/Üyelik İptali” menüsünden yapılmalıdır. Telefondan uygulama silinmiş ise tekrar işletim sisteminize uygun olan mağazadan Cevap Yanımda’yı indirip Üyelik İptal işleminin gerçeklenmesi gerekir ya da [email protected] adresine gerekli üyelik bilgiler gönderilmelidir. Mail yolu ile yapılacak Üyelik iptal işlemleri 3 iş günü zamanı alabilmektedir. 


1.5. Üyelik paketi hiç kullanılmadığı takdirde 14 gün içerisinde uygulamada “İçerik Yönetimi/Üyelik İptali” menüsünden iptal edilip [email protected] mail adresine bilgilendirme yaptığında paket ücretinin tamamı kullanıcıya iade edilir. Paket dahilinde eğer herhangi bir soru sorulmuş ise üyelik kullanımı mevcut olmuş olup, üyelik ücretinin iadesi istenemez. 14 gün geçtikten sonra yapılan üyelik ücretinin iadesi talepleri geçersizdir. 


1.6. Üyelik paketi iptal edildiğinde o ay soru sorma sayısı hakkı dolana kadar program kullanılabilir. Bir sonraki ay program kullanılamaz ve artık üyelik ücreti çekilmez. 


1.7. Eco Üyelik paket üyeliklerininin iptal edilebilmesi için kesinlikle [email protected] email adresine kullanıcı bilgileri ile talep edilmesi gerekir; aksi halde Eco Üyelikt üyelik iptal edilemez. Eco Üyelik iptal edildiğinde, belirtilen indirim iptal edilerek normal paket ücreti üzerinden kullanılan ay kadar (o ayda dahil olmak üzere) kesinti yapılır ve geriye kalan miktarın KDV oranı da kesilerek ödeme yapılır. 


2. HESAP KULLANIMI İLE İLGİLİ KURALLAR: 


2.1. Kullanıcı sadece bir Hesaba sahip olabilir. 


2.2. Kullanıcı her soru gönderimi için sadece bir soru gönderme hakkına sahiptir. Sorunun fotografını çektiğinde veya galeriden soruyu seçtiğinde ekrana birden çok soru çıkıyorsa hangi sorunun çözülmesi gerektiğini soruyu daire içine alarak belirtmesi gerekir. 


2.3. Gönderilen sorunun okunacak şekilde olması, müfredat dahilinde olması, doğru branşa soru gönderilmesi ve ekranda birden çok soru varsa hangi sorunun olduğunun belirtmesi kullanıcının sorumluluğundadır. Bu durumlardan en az biri ihlal edilerek gönderilen soruların çözümü yapılmaz ve soru sorma hakkı iade edilmez ancak soru hatalıysa [email protected] mail adresine bilgilendirme yapmak şartıyla inceleme sonucu soru sorma hakkı iadesi yapılır. 


2.4. Kullanıcı hatalı çözümün olduğunu düşündüğü soruyu “Hatalı Çözüm Bildirimi” menüsünden sorunun tekrar incelenmesi için gönderebilir. Soru tekrar incelenerek doğru çözüm gönderilir. 


2.5. Cevap Yanımda uygulamasında gönderilecek soru resimlerinde ve soru hakkında yorumda alakasız resim veya alakasız yorum gönderilmiş ve/veya bu resim veya yorum ahlaki sorun yaratıyorsa, bu durumlardan Cevap Yanımda’nın sorumluluğu olmayacaktır. Bu durumu yaratan kişi hakkında hukuki ve cezai işlemler için adli kurumlara başvuru hakkına Cevap Yanımda sahiptir. Ayrıca bu olumsuz durumu yaratan kullanıcıların uygulamayı kullanmasını engelleme ve/veya kayıtlarını silme hakkına Cevap Yanımda sahiptir. Bu durumlarda markanın itibarının zedelendiği ve markayı maddi ve manevi zarara uğrattığı gerekçesiyle gerekli hukuki işlemlerin derhal başlatılacağı bilinmelidir. Bu durumlarda kullanıcıların üyelik ücreti iade edilmez. 


2.6.Hizmetler Kullanıcının sadece kendi kullanımı için geçerlidir. 


2.7. Kullanıcı, diğer Kullanıcıların giriş bilgilerini istemeyeceğini, toplamayacağını ve kullanmayacağını kabul eder. 


2.8. Cevap Yanımda Hizmetine girilmesini sağlayan doğrulama kodu ve kişisel bilgilerin gizli tutulması Kullanıcının sorumluluğundadır. Kullanıcı bu bilgileri hiçbir şekilde hiçbir ortamda paylaşmayacağını taahhüt eder. 


2.9. Kullanıcı, Cevap Yanımda Hizmetine ilişkin hiçbir yazılım veya içeriği değiştiremez, uyarlayamaz ve kopyalayamaz. Kullanıcı, herhangi bir başka internet sitesinin veya uygulamanın, Cevap Yanımda Hizmetiyle veya Cevap Yanımda ile ilişkili olduğuna dair yanlış izlenim verecek şekilde davranamaz, içerik oluşturamaz ve var olan içerikleri değiştiremez. 


2.10. Kullanıcı, solucan, casus yazılım, virüs, zararlı yazılım veya diğer her türlü zarar verici veya engelleyici kodu aktarmak dahil ne şekil ve türde olursa olsun, Cevap Yanımda Hizmetini, sunucularını veya Cevap Yanımda Hizmetine bağlı ağları engelleyemez veya kesintiye uğratamaz. Kullanıcı, Cevap Yanımda sayfalarının kullanıcıların tarayıcılarında veya cihazlarında gösterilme ya da görüntülenme şeklini herhangi bir şekilde değiştiren veya engelleyen içerikler ya da kodlar ekleyemez. 


2.11. Kullanıcı, hiçbir şekil ve yöntemle Cevap Yanımda Hizmetinde yetkisiz yöntemlerle hesap oluşturamaz. 


2.12. Kullanıcı, başka bir Kullanıcının Cevap Yanımda Hizmetini kullanmasını kısıtlamaya çalışmayacağını ve bu Sözleşmenin veya diğer Cevap Yanımda koşullarının ihlal edilmesini teşvik etmeyeceğini taahhüt eder. Kullanıcı, başka bir Kullanıcı veya üçüncü bir kişi tarafından bu Sözleşmenin veya diğer Cevap Yanımda koşullarının ihlal edildiğini öğrendiğinde derhal Cevap Yanımda’yı bilgilendireceğini kabul eder. Kullanıcı, söz konusu üçüncü kişilerin ihlaline olanak sağlaması ve/veya ihlalden haberdar olduktan sonra Cevap Yanımda’ya haber vermemesi halinde ihlale iştirak etmiş sayılır. 


2.13. Kullanıcılar tarafından gönderilen sorulara çözüm sunan Eğitmenler, Cevap Yanımda’nın değerlendirme kriterlerini karşılayan herhangi bir şahıs olabilir. 


2.14. Kullanıcının Hesabı üzerinden ilettiği sorular, her gün 09:00 ve 23:00 saatleri arasında çözüm için işleme alınır. Bu saatler dışında soru gönderilmesi mümkün değildir. 


2.15. Cevap Yanımda, Kullanıcılara en kısa sürede kaliteli çözüm sunan bir hizmeti amaçlamakla beraber, standart sorularda Kullanıcılar tarafından gönderilen soruların ne kadar sürede çözüleceğiyle ilgili bir teminatta bulunmaz. 


2.16. Kullanıcının herhangi bir şekilde Cevap Yanımda Hizmeti uygulamaları ve/veya internet sitesi üzerinden ve diğer başka bir yöntemle kendi iletişim bilgilerini (telefon numarası, e-posta adresi, sosyal ağ kullanıcı adı gibi) paylaşması yasaktır. Ayrıca, Kullanıcı diğer Kullanıcıların iletişim bilgilerini de, gerek Cevap Yanımda Hizmeti üzerinden gerekse diğer başka bir yöntemle istemeceğini veya başka herhangi bir şekilde elde etmeye çalışmayacağını taahhüt eder. 


2.17. Kullanıcı telelefonunu değiştirirse işletim sistemine uygun olan mağazadan uygulamayı indirip kullanıcı bilgilerini girerek hesabını kullanabilir. Ancak kullanıcı telefon numarasını değiştirirse hesabını kullanamayacaktır. Bu durumda [email protected] adresine gerekli biligilerini mail atarak hesabının yeni numarasına aktarılmasını istemesi gerekir. 


Cevapyanimda.com internet sitesini ziyaret eden her kullanıcı ve Cevap Yanımda veya Cevap Yanımda MatGeo uygulamasını kullanan her kullanıcı Cevap Yanımda İptal İade ve Kullanım Şartları hükümlerini kabul etmiş sayılacaktır.